Tabeller

Tabeller för Manchester Uniteds ungdomslag. För ligan för U21 (Premier League 2) och för U18 (U18 Premier League) samt för gruppspelen i EFL Trophy, Premier League International Cup och U18 Premier League Cup.
Uppdaterad: 2023-01-27, 21.59.

Premier League 2, Division 1

POSKLUBBMVOFFÖRMOT+/-P
1Chelsea158523722+1529
2Manchester City148423719+1828
3Crystal Palace147523221+1126
4Arsenal137512619+726
5Fulham146443018+1222
6Liverpool146442317+622
7Everton147162625+122
8Manchester United154742840−1219
9Brighton & Hove Albion144462726+116
10Blackburn Rovers145182127−616
11Wolverhampton Wanderers144281829−1114
12West Ham United1532101931−1211
13Leicester City142481529−1410
14Tottenham Hotspur141671127−169
POSKLUBBM+/-PVOFFÖRMOT
1Chelsea15+15298523722
2Man City14+18288423719
3C Palace14+11267523221
4Arsenal13+7267512619
5Fulham14+12226443018
6Liverpool14+6226442317
7Everton14+1227162625
8Man United15−12194742840
9Brighton14+1164462726
10Blackburn14−6165182127
11Wolves14−11144281829
12West Ham15−121132101931
13Leicester14−14102481529
14Tottenham14−1691671127

Tabellförklaring

  • +/-: målskillnad
  • F: förlorade matcher
  • FS: förlorade på straffar
  • FÖR: gjorda mål
  • M: spelade matcher
  • MOT: insläppta mål
  • O: oavgjorda matcher
  • P: poäng
  • POS: position
  • V: vunna matcher
  • VS: vunna på straffar