Tabeller

Tabeller för Manchester Uniteds ungdomslag. För ligan för U23 (Premier League 2) och för U18 (U18 Premier League) samt gruppspelen i EFL Trophy och Uefa Youth League.
Uppdaterad: 2022-05-22, 20.19.

Premier League 2, Division 1

POSKLUBBMVOFFÖRMOT+/-P
1Manchester city2616646532+3354
2West Ham United2615385939+2048
3Arsenal26101155648+841
4Liverpool2611784737+1040
5Crystal Palace26123115450+439
6Manchester United2611694643+339
7Tottenham Hotspur2610794945+437
8Leicester City2610793853−1537
9Blackburn Rovers269895056−635
10Brighton & Hove Albion2697104141+034
11Everton2685133354−2129
12Chelsea2677123947−828
13Leeds United2676134449−527
14Derby County2643193158−2715
POSKLUBBM+/-PVOFFÖRMOT
1Man City26+335416646532
2West Ham26+204815385939
3Arsenal26+841101155648
4Liverpool26+104011784737
5C Palace26+439123115450
6Man United26+33911694643
7Tottenham26+43710794945
8Leicester26−153710793853
9Blackburn26−6359895056
10Brighton26+03497104141
11Everton26−212985133354
12Chelsea26−82877123947
13Leeds United26−52776134449
14Derby County26−271543193158

Tabellförklaring

  • +/-: målskillnad
  • F: förlorade matcher
  • FS: förlorade på straffar
  • FÖR: gjorda mål
  • M: spelade matcher
  • MOT: insläppta mål
  • O: oavgjorda matcher
  • P: poäng
  • POS: position
  • V: vunna matcher
  • VS: vunna på straffar