Spelarstatistik

MATMINMÅLASSGKRKSTINUTAVBM/MATM/MÅLM/PNG
David de Gea19171000001900090
Victor Lindelöf16137302101510286687
Eric Bailly431500104011279
Phil Jones0000000003
Harry Maguire1613961031160108713961396
Paul Pogba1389207411034069127
Cristiano Ronaldo16127912240142408010791
Juan Mata26300001111332
Anthony Martial103581000463636358358
Marcus Rashford104893110646049163122
Mason Greenwood14104141201228474260208
Jesse Lingard11179210011018169060
Amad0000000002
Fred151212114014163811212606
Bruno Fernandes20159259401827080318114
Raphaël Varane97130110811179713
Diogo Dalot841300103501152
Edinson Cavani82721010262034272272
Tom Heaton00000000011
Luke Shaw15127202501503085636
Jadon Sancho1789820001078353449449
Dean Henderson19000001001190
Alex Telles64491010512575449449
Aaron Wan-Bissaka17147500211700187
Nemanja Matić146200210682544310
Donny van de Beek926610103621130266266
Anthony Elanga1170000010317
Scott McTominay16118300401425174
Matěj Kovář0000000001
Andreas Pereira0000000001
Brandon Williams0000000001
Daniel James21280000202164
självmål0
Uppdaterad: 2021-12-02, efter Arsenal (H).

Tabellförklaring

  • ASS: Assists
  • AVB: Oanvänd avbytare
  • GK: Varningar
  • IN: Inhopp
  • M/MAT: Minuter per spelad match
  • M/MÅL: Minuter per mål
  • M/PNG: Minuter per poäng (mål och assist)
  • MAT: Spelade matcher
  • MIN: Speltid i minuter
  • RK: Utvisningar
  • ST: Matcher från start
  • UT: Utbytt
  • Övriga: Inkluderar Fifa Club World Championship/Cup, European/South American Cup (Intercontinental Cup), Uefa Super Cup och Charity/Community Shield

Senaste artiklarna