Spelschema och resultat

DAG DATUM TID MOTSTÅNDARE A TUR R RES RES MÅLSKYTTAR
lördag 2020-08-29 16.00 U23 Huddersfield Town Huddersfield Town
TR (B) 2020-08-29
B TR V 3-0 3-0 Helm, Elanga, Hannibal
torsdag 2020-09-03 16.00 U23 Doncaster Rovers Doncaster Rovers
TR (B) 2020-09-03
B TR F 0-5 0-5
onsdag 2020-09-09 20.45 U21ET Salford City Salford City
ET (B) 2020-09-09
B ET V 6-0 6-0 Helm 2, Hannibal, Puigmal, McCann, Elanga
måndag 2020-09-14 20.00 U23 Leicester City Leicester City
PL2 (H) 2020-09-14
H PL2 F 0-2 0-2
lördag 2020-09-19 11.45 U18 Blackburn Rovers Blackburn Rovers
P18 (H) 2020-09-19
H P18 V 2-1 2-1 Hugill 2
fredag 2020-09-25 20.00 U23 Liverpool Liverpool
PL2 (H) 2020-09-25
H PL2 F 3-5 3-5 Elanga, Hannibal, McCann
lördag 2020-09-26 12.30 U18 Burnley Burnley
P18 (H) 2020-09-26
H P18 V 5-1 5-1 Forson 2, Fernández, Mejia, Emeran
tisdag 2020-09-29 20.45 U21ET Rochdale Rochdale
ET (B) 2020-09-29
B ET O 0-0 0-0 VS
fredag 2020-10-02 20.00 U23 Blackburn Rovers Blackburn Rovers
PL2 (B) 2020-10-02
B PL2 O 2-2 2-2 Hugill 2
lördag 2020-10-03 15.00 U18 Manchester City Manchester City
P18 (B) 2020-10-03
B P18 F 1-2 1-2 Šviderský
lördag 2020-10-17 15.00 U23 Arsenal Arsenal
PL2 (B) 2020-10-17
B PL2 O 3-3 3-3 Puigmal 2, Hugill
fredag 2020-10-23 20.00 U23 Everton Everton
PL2 (H) 2020-10-23
H PL2 V 2-1 2-1 Elanga, Galbraith
lördag 2020-10-24 13.00 U18 Derby County Derby County
P18 (B) 2020-10-24
B P18 V 4-0 4-0 McNeill 2, Emeran, Forson
fredag 2020-10-30 20.45 U18 Chelsea Chelsea
FAY (N) 2020-10-30
N FAY F 0-1 0-1
fredag 2020-11-06 16.00 U23 Brighton & Hove Albion Brighton
PL2 (B) 2020-11-06
B PL2 V 5-2 5-2 Hannibal, Shoretire, Helm, Fernández, Puigmal
lördag 2020-11-07 12.30 U18 Everton Everton
P18 (H) 2020-11-07
H P18 V 2-0 2-0 Iqbal, Garnacho
fredag 2020-11-13 14.00 U18 Middlesbrough Middlesbrough
P18 (B) 2020-11-13
B P18 V 4-1 4-1 Hugill 2, Wellens, Hansen
onsdag 2020-11-18 19.30 U21ET Morecambe Morecambe
ET (B) 2020-11-18
B ET F 0-4 0-4
lördag 2020-11-21 12.00 U18 Stoke City Stoke City
P18 (B) 2020-11-21
B P18 V 1-0 1-0 Hoogewerf
söndag 2020-11-22 18.00 U23 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur
PL2 (H) 2020-11-22
H PL2 V 4-2 4-2 Puigmal 2, Shoretire, Elanga
fredag 2020-11-27 20.00 U23 West Ham United West Ham United
PL2 (B) 2020-11-27
B PL2 F 0-2 0-2
lördag 2020-11-28 13.30 U18 Newcastle United Newcastle United
P18 (H) 2020-11-28
H P18 V 4-1 4-1 Hoogewerf 3, Savage
fredag 2020-12-04 20.00 U23 Southampton Southampton
PL2 (H) 2020-12-04
H PL2 V 3-1 3-1 Elanga, Pellistri, Puigmal
lördag 2020-12-05 12.30 U18 Liverpool Liverpool
P18 (H) 2020-12-05
H P18 V 4-3 4-3 Hugill 2, Wellens, McNeill
tisdag 2020-12-08 20.00 U21ET Accrington Stanley [1968] Accrington
ET (B) 2020-12-08
B ET F 2-3 2-3 Pellistri, Elanga
lördag 2020-12-12 12.30 U18 Wolverhampton Wanderers Wolves
P18 (B) 2020-12-12
B P18 V 1-0 1-0 McNeill
söndag 2020-12-13 14.00 U23 Manchester City Manchester City
PL2 (H) 2020-12-13
H PL2 O 2-2 2-2 Galbraith, Pellistri
torsdag 2020-12-17 12.30 U18 Leeds United Leeds United
P18 (H) 2020-12-17
H P18 V 4-0 4-0 McNeill 2, Savage, Iqbal
fredag 2020-12-18 13.00 U23 Chelsea Chelsea
PL2 (B) 2020-12-18
B PL2 F 1-6 1-6 Hugill
måndag 2021-01-18 20.00 U23 Leicester City Leicester City
PL2 (B) 2021-01-18
B PL2 F 2-4 2-4 Elanga 2
lördag 2021-01-23 13.00 U18 Blackburn Rovers Blackburn Rovers
P18 (B) 2021-01-23
B P18 V 4-3 4-3 McNeill 2, Emeran, Savage
lördag 2021-01-30 12.00 U18 Burnley Burnley
P18 (B) 2021-01-30
B P18 F 0-1 0-1
lördag 2021-01-30 14.00 U23 Liverpool Liverpool
PL2 (B) 2021-01-30
B PL2 V 6-3 6-3 Hugill 4, Diallo 2
fredag 2021-02-05 20.00 U23 Blackburn Rovers Blackburn Rovers
PL2 (H) 2021-02-05
H PL2 V 6-4 6-4 Shoretire 3, Hannibal, Hugill, Diallo
fredag 2021-02-12 20.00 U23 Arsenal Arsenal
PL2 (H) 2021-02-12
H PL2 V 3-0 3-0 Neville, Hugill, Shoretire
lördag 2021-02-13 12.00 U18 Manchester City Manchester City
P18 (H) 2021-02-13
H P18 V 4-2 4-2 McNeill 4
måndag 2021-02-22 20.00 U23 Everton Everton
PL2 (B) 2021-02-22
B PL2 F 1-3 1-3 McCann
lördag 2021-02-27 13.00 U18 Derby County Derby County
P18 (H) 2021-02-27
H P18 F 1-3 1-3 McNeill
söndag 2021-02-28 15.30 U23 Southampton Southampton
PL2 (B) 2021-02-28
B PL2 V 2-1 2-1 McCann 2
lördag 2021-03-06 12.00 U18 Liverpool Liverpool
P18 (B) 2021-03-06
B P18 V 1-0 1-0 McNeill
onsdag 2021-03-10 20.00 U18 Salford City Salford City
FAY (B) 2021-03-10
B FAY V 2-0 2-0 Gore, McNeill
fredag 2021-03-12 16.00 U23 Brighton & Hove Albion Brighton
PL2 (H) 2021-03-12
H PL2 O 0-0 0-0
lördag 2021-03-13 13.30 U18 Sunderland Sunderland
P18 (H) 2021-03-13
H P18 V 6-0 6-0 Emeran 2, Garnacho 2, McNeill, Hoogewerf
fredag 2021-03-19 13.00 U23 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur
PL2 (B) 2021-03-19
B PL2 F 0-3 0-3
lördag 2021-03-20 12.00 U18 Everton Everton
P18 (B) 2021-03-20
B P18 V 2-0 2-0 Forson, Fish
lördag 2021-04-03 16.00 U18 Liverpool Liverpool
FAY (H) 2021-04-03
H FAY F 0-1 0-1
fredag 2021-04-09 20.00 U23 West Ham United West Ham United
PL2 (H) 2021-04-09
H PL2 F 2-3 2-3 Helm, Elanga
lördag 2021-04-10 12.30 U18 Stoke City Stoke City
P18 (H) 2021-04-10
H P18 V 6-1 6-1 Garnacho 3, Hansen, Forson, McNeill
fredag 2021-04-16 20.00 U23 Manchester City Manchester City
PL2 (B) 2021-04-16
B PL2 F 0-3 0-3
lördag 2021-04-17 13.30 U18 Newcastle United Newcastle United
P18 (B) 2021-04-17
B P18 F 2-3 2-3 Iqbal, Hoogewerf
fredag 2021-04-23 20.00 U23 Chelsea Chelsea
PL2 (H) 2021-04-23
H PL2 FREDAG
20.00
lördag 2021-04-24 13.00 U18 Wolverhampton Wanderers Wolves
P18 (H) 2021-04-24
H P18 LÖRDAG
13.00
tisdag 2021-04-27 14.00 U18 Sunderland Sunderland
P18 (B) 2021-04-27
B P18 TISDAG
14.00
lördag 2021-05-01 12.00 U18 Leeds United Leeds United
P18 (B) 2021-05-01
B P18 LÖRDAG
12.00
måndag 2021-05-03 20.00 U23 Derby County Derby County
PL2 (B) 2021-05-03
B PL2 MÅNDAG
20.00
lördag 2021-05-08 13.00 U18 Middlesbrough Middlesbrough
P18 (H) 2021-05-08
H P18 LÖRDAG
13.00
måndag 2021-05-10 20.00 U23 Derby County Derby County
PL2 (H) 2021-05-10
H PL2 MÅNDAG
20.00

Tabellinformation

  • Vi vill precisera att spelschemat för ungdomslagen är preliminärt och ofta ändras med kort varsel, framför allt vintertid.
  • Uniteds resultat anges alltid först.
  • Samtliga angivna tider är svensk tid.
  • Med reservation för fel.

Tabellförklaring

  • B: bortamatch
  • PL2: Premier League 2, Division 1
  • P2B: Premier League 2, Division 2
  • EF: Efter förlängning
  • EL: Uefa Europa League
  • F: förlust
  • P21: U21 Premier League
  • FS: United förlorade på straffar
  • H: hemmamatch
  • P18: U18 Premier League
  • N: match på neutral plan
  • O: oavgjort
  • ET: EFL Trophy
  • UYL: Uefa Youth League
  • FAY: FA Youth Challenge Cup
  • PIC: Premier League International Cup
  • PLC: U18 Premier League Cup
  • MC: Northern Ireland Milk Cup
  • MSC: Manchester FA Senior Cup
  • LSC: Lancashire County FA Senior Cup
  • TR: träningsmatch eller träningsturnering
  • V: vinst
  • VS: United vann på straffar

Manchester United Supporters Club Scandinavia är Manchester Uniteds officiella supporterklubb i Skandinavien. Muss.se är supporterklubbens svenska kanal. Vi producerar redaktionellt innehåll på och informerar om supporterklubbens aktiviteter.
© 2021 MUSS.SE   •   OM MUSS & MUSCS   •   HJÄLP MUSS   •   OM MUSS.SE   •   BLI SKRIBENT   •   INTEGRITETSPOLICY   •   KONTAKTA OSS