Spelschemat klart

Det preliminära spelschemat är nu klart. Med reservation för ändringar p.g.a TV och annat så ser det ut så här:

Sat Aug 14 Newcastle United H
Sat Aug 21 Fulham A
Sat Aug 28 West Ham United H
Sat Sep 11 Everton A
Sat Sep 18 Liverpool H
Sat Sep 25 Bolton Wanderers A
Sat Oct 2 Sunderland A
Sat Oct 16 West Bromwich Albion H
Sat Oct 23 Stoke City A
Sat Oct 30 Tottenham Hotspur H
Sat Nov 6 WolverhamptonWanderers H
Wed Nov 10 Manchester City A
Sat Nov 13 Aston Villa A
Sat Nov 20 Wigan Athletic H
Sat Nov 27 Blackburn Rovers H
Sat Dec 4 Blackpool A
Sat Dec 11 Arsenal H
Sat Dec 18 Chelsea A
Sun Dec 26 Sunderland H
Tue Dec 28 Birmingham City A
Sat Jan 1 West Bromwich Albion A
Tue Jan 4 Stoke City H
Sat Jan 15 Tottenham Hotspur A
Sat Jan 22 Birmingham City H
Tue Feb 1 Aston Villa H
Sat Feb 5 Wolverhampton Wanderers A
Sat Feb 12 Manchester City H
Sat Feb 26 Wigan Athletic A
Sat Mar 5 Liverpool A
Sat Mar 19 Bolton Wanderers H
Sat Apr 2 West Ham United A
Sat Apr 9 Fulham H
Sat Apr 16 Newcastle United A
Sat Apr 23 Everton H
Sat Apr 30 Arsenal A
Sat May 7 Chelsea H
Sat May 14 Blackburn Rovers A
Sun May 22 Blackpool H


MANCHESTERGUIDE
Manchester United Supporters Club Scandinavia är Manchester Uniteds officiella supporterklubb i Skandinavien. Muss.se är supporterklubbens svenska kanal. Vi producerar redaktionellt innehåll på och informerar om supporterklubbens aktiviteter.
© 2018 MUSS.SE   |   OM MUSS & MUSCS   |   HJÄLP MUSS   |   OM MUSS.SE   |   BLI SKRIBENT   |   INTEGRITETSPOLICY   |   KONTAKTA OSS